O autorze
Paweł Radzimski prowadzi stronę appdnia.pl poświęconą aplikacjom na telefony oraz ciekawym i użytecznym stronom.

Warszawa trzecim najbardziej zakorkowanym miastem w Europie

Według najnowszego raportu firmy TomTom, producenta rozwiązań do nawigacji, Warszawa po raz kolejny znalazła się na podium najbardziej zakorkowanych europejskich miast.

Z raportu wynika, że średni poziom zatłoczenia w Warszawie w 2012 roku wyniósł 42 proc. Oznacza to, że średni czas podróży w stolicy Polski był dłuższy o 42 proc., niż wtedy, gdy ruch przepływał swobodnie. To z kolei przekłada się na dodatkowe 105 godzin, które rocznie przeciętny mieszkaniec stolicy traci w korkach. Największe spowolnienie ruchu przypadało na poniedziałkowe poranne godziny szczytu oraz wieczorne godziny szczytu w piątki.

Warszawa w najnowszym rankingu uplasowała się za Moskwą, która z wynikiem 66% dającym odpowiednio 127 godzin w korkach kolejny rok przewodzi rankingowi, oraz za Istambułem z 55% i 118 godzinami.Pozytywną wiadomością jest to, że w porównaniu do roku 2011 zakorkowanie ponoć spadło o 5%. Infografika przynosi jeszcze jedną optymistyczną wiadomość. Opóźniona i będąca nadal w budowie Południowa Obwodnica Warszawy, jak możecie zauważyć na poniższej mapce, według TomTom została już oddana do użytku.

Więcej informacji znajdziecie na załączonej infografice.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...